Jak se plní sny

Vždycky jsem byla snílek. Už jako malá jsem si neustále něco představovala a nad něčím snila a pokračovalo to i do dospělosti. Představovala jsem si, jak si jednou zařídím svůj vlastní byt, jak bude vypadat kancelář, ve které budu pracovat, kde všude budu cestovat. Ukládala jsem si nejrůznější inspirace z internetu ohledně outfitů, interiérů, receptů nebo fotek z lesů, od moře, z měst nebo z hor.

 

Ptáte se ale, jak za svým snem opravdu jít a ne nad ním pouze snít? Nejdůležitější je mít nápad, kterému budete věřit. Stejně tak, jako já, když jsem se rozhodla začít vyrábět sójové svíčky a vytvořit e-shop plný inspirace a produktů, jsem na začátku měla pouze víru, že to všechno dobře dopadne a budu spokojená jak já, tak zákazníci. Také jsem měla mnoho nápadů a byla do nápadu opravdu zapálená. Samozřejmě hned ze začátku nebylo vše ideální a k dokonalosti a splnění svého snu mě stále čeká ještě dlouhá cesta. V plánu je ještě spousta nápadů a stále je co zlepšovat. Nic není hned a často bývá cesta dlouhá a trnitá. Stejně tak se může stát, že bude potřeba si na své cestě za snem odpočinout a na pár dní nebo týdnů od projektu upustit, i mě tohle potkalo. Důležité je ale snu věřit a směřovat mu pozitivní energii. I když jsou dny, kdy máte pocit, že nic neběží podle plánu, stačí se zastavit a ohlédnout za tím vším, co jste už dokázali. 

 

Co všechno ale potřebuji zařídit?  Čím mám začít? Jak to mám udělat? Takové otázky mě napadaly neustále. Důležité je stanovit si tzv. milníky, pomocí kterých daného cíle dosáhneme. Nedávno jsem si prošla svým prvním koučinkem. Vedla ho moje velmi inspirativní kamarádka Simona, které touto cestou ještě jednou moc děkuji. Někdy máme odpovědi na všechny otázky uvnitř sebe a potřebujeme pouze od někoho pomoci dostat je ze sebe ven. A právě v tomhle mi koučink pomáhá. Mně osobně pomáhá dávat si cíle, které jsou dosažitelné a ne příliš ambiciózní, tedy takové, u kterých mám velkou šanci je splnit a nebýt frustrovaná tím, že se mi příliš ambiciózních cílů nedaří dosáhnout. A také si neustále vizualizovat svůj sen a myslet na to, jak by vypadal výsledek, kdyby se vše povedlo.

 

Věřím, že když v něco věříme a dáváme tomu pozornost a energii, vrátí se nám to. Nebojte se mít sny. A nebojte se si je plnit. Právě tímto byla inspirovaná sójová svíčka Neboj se snít, ale věřím, že každý si v tomto tématu najde to své a každý má svůj vlastní příběh. 

 

                                                                                                                 S láskou,

 

                                                                                                                                              Iveta