Dáváme si pauzu a to až do 31.8.2024. Poté budou produkty opět doskladněny. Svíčky i ostatní produkty je momentálně možné pořídit pouze v partnerských prodejnách. Děkuji za pochopení a hezké léto. Iveta ✨

O značce SOJO

Mým záměrem je tvořit přírodní sójové svíčky s esenciálními oleji, které vám dovolí zastavit se a inspirují vás k tomu, abyste mysleli především na sebe. 

Věřím, že spokojený život začíná u spokojenosti a lásky k sobě samému.

Věřím, že umět uvědomit si radost z prožití přítomného okamžiku je základem plně prožitého a spokojeného života.

  

Sójový vosk

Pro výrobu svíček používám 100% sójový vosk. Sójový vosk je přírodní vosk ze sójových bobů, který je šetrný k životnímu prostředí.

Vosk je také přirozeně biologicky rozložitelný a rozpustný ve vodě. Další předností sójového vosku je to, že svíčky hoří až o 50 % déle než běžné (parafínové) svíčky.

Sójové svíčky také při hoření nevylučují žádné toxické látky. Přírodní vosk také skvěle udržuje vůni a nevyžaduje další chemické složky, aby vůně vynikla.

Svíčka při hoření uvolňuje vůni souměrně a voní krásně i bez zapálení. 

 

Ruční výroba

Každá svíčka je ručně odlitá s tou největší láskou a péčí. Můžete si být tedy jistí, že je každá svíčka originální a že jsem do její výroby vložila kus sebe.

Každá svíčka mi prošla rukama, od výběru vůní, vosku či knotů, přes odlití do sklenic až po nalepení etiket a finální zabalení. 

 

Uvědomění

Svíčky SOJO jsou vytvářeny se záměrem umět se na okamžik zastavit a najít si čas pro sebe. Věřím, že uvědomění je základem spokojeného života.

 

Láska k planetě 

Svíčky se při přepravě k vám snažím balit ekologicky. Preferuji papír před plastem, a to nejen u krabic, ale i u lepenky.

Snažím se také využívat obaly od dodavatelů, jelikož je mnohem udržitelnější plastovou výplň použít podruhé, než ji vyhodit.

Snažím se minimalizovat obalový materiál, proto svíčky neposílám zabalené v dárkových krabičkách, ale při přepravě k vám je balím pouze do přepravních krabic.

Svíčky odlévám do sklenic, které je možné po dohoření vymýt a znovu použít (na koření, čaje, nebo jako květináč).

Snažím se nepodporovat nadvýrobu a zbytečné plýtvání, proto mám skladem vždy jen pár kusů. Může se tak stát, že budete na oblíbenou svíčku muset 

pár dní počkat, než si ji budete moci objednat. 

Pro svíčky používám etikety z recyklovaného papíru.

 

Lokálnost

Všechny svíčky jsou odlévané ručně v Česku. 

Materiály (vosk, obalové materiály či esenciální oleje) se snažím nakupovat od českých dodavatelů a podpořit tak lokální podniky.